Chór Uniwersytetu SWPS
Chór Uniwersytetu SWPS to barwny i otwarty zespół 40 osób, amatorów i profesjonalistów, pełen pomysłów i dobrej energii. Powstał w 2001 r. i początkowo uświetniał oprawę uroczystości uczelni. Z czasem jego członkowie zaczęli podejmować i realizować nowe formy wypowiedzi artystycznej oraz docierać do większego grona słuchaczy.
O nas
Najnowsze wiadomości znajdziesz na stronie Chóru na Facebooku
Zespół uczestniczy w różnorodnych przedsięwzięciach muzycznych, koncertach, festiwalach, przeglądach i konkursach chóralnych. W ciągu przeszło dwudziestu lat swojego istnienia był zapraszany do udziału w licznych projektach chóralnych: Video Games Live, wykonanie „II i VIII Symfonii” G. Mahlera, „Kandyda” L. Bensteina czy „Carminy Burana” C. Orffa.
Koncertuje w filharmoniach, prestiżowych salach koncertowych, fortach, planetarium, kościołach katolickich, prawosławnych i ewangelickich. Śpiewa w języku polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, szwedzkim, norweskim, rosyjskim, łotewskim, litewskim i białoruskim, a także po łacinie oraz w języku cerkiewno-słowiańskim (szczegółowy repertuar). W repertuarze zespołu znajduje się przeszło 200 utworów (muzyka dawna i współczesna, utwory poważne, rozrywkowe i ludowe, utwory pochodzące z różnych stron świata). Większość kompozycji to utwory przeznaczone na chór a cappella, jednocześnie jednak Chór USWPS nie stroni od wykonań dzieł oratoryjnych i operowych oraz wydarzeń multimedialnych.
Potwierdzeniem umiejętności zespołu są liczne nagrody zdobywane na konkursach w kraju i za granicą. W ostatnich latach misją zespołu stało się promowanie polskiej kultury poza granicami kraju: koncertował on w Szwecji (2017 r.), Hiszpanii (2019 r.) oraz Danii (2024 r.). Podczas koncertów występował z takimi osobowościami muzycznymi, jak: Łukasz Borowicz, Gabriel Chmura czy Michał Klauza.
W 2021 r. zespół wraz z trio Bastarda nagrał płytę „Kołowrót”, która została uznana przez dziennikarzy magazynu „JazzPRESS” i Radio JAZZ.FM za najlepszą płytę jazzową za rok 2021, a w dorocznym konkursie na Folkowy Fonogram Roku 2021 organizowany przez Program II Polskiego Radia za drugą najlepszą płytę folkową roku.
Dyrygent
i instruktorzy
Skład
Chóru
Soprany
- Zuzanna Gałan
- Kathrin Grimm
- Lena Ignatiuk
- Aleksandra Kamionowska
- Kseniya Kazlova
- Varvara Kis-Loboda
- Antonina Klimont
- Julia Komór
- Julia Krawiec
- Ewa Kulis
- Paulina Leśniak
- Kaja Machalska
- Marta Ostrowska
- Zofia Pawłowska
- Zofia Pokrzywnicka
- Kateryna Pozhydaieva
- Joanna Pragacz
- Aleksandra Prętka
- Natalia Przychodzeń
- Paulina Radomska
- Olga Sitarz
- Alicja Stocka
- Alicja Szlaska
- Yeva Tsinska
- Marianna Wójcik
Alty
- Sandra Bociek
- Róża Bojemska
- Lex Chomczyk
- Dominika Czausz
- Barbara Dąbrowska
- Zofia Górska
- Maria Haraszkiewicz
- Dorota Jabłońska
- Joanna Kalinowska
- Monika Kochańska
- Helena Kusiel-Moroz
- Helena Link
- Martyna Łukasiak
- Aleksandra Pleskot
- Anna Ptasińska
- Anastasiia Smyrnova
- Dominika Szafran
- Gabriela Zwierzyńska
Tenory
- Cezary Bartkowiak
- Krzysztof Dworak
- Isira Kandanearachchi
- Tomasz Kukla
- Yaroslav Kulyk
- Hubert Milczarek
Basy
- Aleksander Buluk
- Mateusz Gaweł
- Karol Grąbczewski
- Mikołaj Jasiński
- Aleksander Kania
- Oskar Osmolak
- Mateusz Pomierancew
- Aleksander Sobczyński
- Lucy Socha
- Przemysław Twarowski
Nasze
sukcesy