Drzwi Otwarte School of Ideas
Tworzenie oryginalnej koncepcji, szukanie niestandardowych rozwiązań, kreowanie innowacyjnego produktu, twórcza praca zespołowa – takie będą Drzwi Otwarte School of Ideas, nowego kierunku studiów na Uniwersytecie SWPS. Na zainteresowanych podjęciem studiów w School of Ideas czekają ciekawe warsztaty z design thinking, które poprowadzą wykładowcy z Uniwersytetu SWPS: dr Joanna Jeśman, dr hab. Mirosław Filiciak, dr Karol Jachymek.
Drzwi Otwarte
wrzesień
3 2016
Warszawa
Warsztaty przygotowawcze
Warsztaty to znakomita okazja, by zapoznać się z koncepcją studiów w sposób praktyczny. Temu mają służyć ćwiczenia z pracy zespołowej oraz design thinking. Design thinking to nowatorska metoda pracy projektowej, która pomaga w poszukiwaniu innowacji nie poprzez kopiowanie i ulepszanie, lecz wdrażanie oryginalnych rozwiązań w oparciu o głęboko rozpoznane potrzeby użytkowników.
Warsztaty zawsze składają się z trzech części. W pierwszej prowadzący opowiadają o studiowaniu w School of Ideas – na czym polega innowacyjność tego kierunku oraz czym różni się od tradycyjnych studiów.
Po krótkim wstępie uczestnicy wstają z wygodnych siedzisk i kanap, dzielą się na grupy i w tak utworzonych zespołach budują pewien obiekt. To proste zadanie służy nie tylko integracji, lecz także pokazuje, jak ważna jest umiejętność dobrze zaplanowanej pracy zespołowej.
Trzecia część warsztatów to studium przypadku, za pomocą którego zostaną przedstawione podstawy metody design thinking. – Zawsze wybieramy przykład wykraczający poza tradycyjnie rozumianą humanistykę. Wszystko po to, by udowodnić, że umiejętności i kompetencje posiadane przez humanistów mogą być wykorzystane w różnych, nierzadko zaskakujących, dziedzinach nauki, przemysłu czy biznesu – tłumaczy dr Karol Jachymek ze School of Ideas.
Warto podkreślić, że warsztaty dają również możliwość poznania swoich mocnych stron i sprawdzenia umiejętności pracy koncepcyjnej w grupie zadaniowej oraz spotkania przyszłych wykładowców.
– Zależy nam także na tym, aby student, w trakcie trzech lat spędzonych w School of Ideas, budował swoje profesjonalne portfolio i sieć kontaktów oraz poznawał funkcjonowanie rozmaitych instytucji od podszewki. Warsztaty przygotowawcze, odbywające się 11 sierpnia i 3 września stanowią zatem znakomitą okazję do tego, aby krok po kroku wprowadzić potencjalnych kandydatów w ten innowacyjny, trzyletni proces studiowania – wyjaśnia dr Jachymek.
Chętnych do udziału w bezpłatnych warsztatach przygotowawczych prosimy o wcześniejsze wypełnienie formularza zgłoszeniowego ».
Mamy świadomość tego, że School of Ideas. Sztuka innowacji to zupełnie nowa jakość w sektorze studiów humanistycznych. Na kierunku chcemy kształcić przyszłych innowatorów, wszechstronnie przygotowanych do wkroczenia na rynek pracy. Co szczególnie istotne, zmieniamy sam sposób studiowania, kładąc nacisk na pracę zespołową, myślenie projektowe (design thinking), współpracę instytucjonalną czy zajęcia praktyczne realizowane w ramach projektów.
Dr Karol Jachymek, School of Ideas
O School of Ideas
Program studiów w School of Ideas opiera się na pracy projektowej. Oznacza to, że główną metodą nauczania na studiach są praktyczne, intensywne działania w grupach zadaniowych nad określonym problemem.
Każdy semestr ma swój obszar tematyczny, w obrębie którego studenci realizują projekty, nie tylko biorąc udział w zajęciach, lecz także samodzielnie pracując w laboratorium i współpracując z instytucjami partnerskimi.
Taki proces kształcenia sprawia, że zatarta zostaje granica między czasem nauki a wejściem na rynek pracy: studenci realizując projekty wspólnie z praktykami, zmagają się z prawdziwymi wyzwaniami i uczą się działać w grupie – jako liderzy, koordynatorzy i członkowie interdyscyplinarnych zespołów.
Ze względu na warsztatowy charakter pracy dominujący w trakcie studiów, nabór do School of Ideas ograniczony jest do maksimum 30 osób.
Termin i miejsce
3 września 2016 r. (sobota), godz. 12.30
Uniwersytet SWPS, ul. Chodakowska 19/31, Warszawa
sala S205
Kontakt
W sprawach związanych z warsztatami przygotowawczymi i ze studiami w School of Ideas prosimy o kontakt z dr. Karolem Jachymkiem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..