Centrum Badań nad Gospodarką Kreatywną Uniwersytetu SWPS na Forum Kreatywności
24 października reprezentanci i reprezentantki Centrum Badań nad Gospodarką Kreatywną Uniwersytetu SWPS wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu – pierwszej edycji Forum Kreatywności, którego organizatorem było Stowarzyszenie Kreatywna Polska. W spotkaniu tym wzięli udział przedstawiciele i przedstawicielki sektora rynków audiowizualnych, muzycznych, wydawców prasy i książki. Tematem przewodnim wydarzenia były możliwości finansowania kultury w Polsce.
Finansowanie sektorów kultury i kreatywnych w Polsce. Szanse i zagrożenia
Pierwsza edycja Forum Kreatywności miała miejsce w kinie Kultura w Warszawie, gdzie spotkali się praktycy, akademicy, specjaliści i przedsiębiorcy. Wydarzenie to oficjalnie rozpoczęło cykl regularnych spotkań oraz wymiany informacji sektorów kultury i kreatywnych w Polsce.
Konferencja składała się z pięciu paneli, poruszających tematy związane z funduszami publicznymi, prywatnymi inwestycjami, alternatywnymi źródłami finansowania działalności twórczej oraz systemami wsparcia dla artystów i artystek.
Wydarzenie rozpoczęło się wykładem prof. Doroty Ilczuk, kierowniczki Centrum Badań nad Gospodarką Kreatywną w Instytucie Nauk Humanistycznych w Warszawie Uniwersytetu SWPS. Wystąpienie dotyczyło stanu badań i rozwoju sektorów gospodarki kreatywnej.
Zapoznaj się z wykładem:
W gronie panelistów i panelistek znaleźli się także Tamara Kamińska (doktorantka Uniwersytetu SWPS) oraz dr Stanisław Trzciński – stały współpracownik naszej uczelni. W Forum uczestniczyło wielu znanych przedstawiciele branży, takich jak jak Roman Gutek, właściciel i założyciel Gutek Film, dziennikarka Małgorzata Świtała oraz Olga Tuszewska, menedżerka artystyczna z agencji Kayax.
Forum kreatywności – projekt łączący twórców wszystkich sektorów kreatywnych
Udział w wydarzeniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kreatywna Polska stanowił doskonałą okazję do zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów w finansowaniu kultury i wymiany doświadczeń z ludźmi, którzy pragną tworzyć i się rozwijać, poznając sposoby na realizację swoich pasji. Organizatorzy mają nadzieję, że kolejne edycje Forum z udziałem ekspertów przyczynią do promocji kultury i twórczości jako kluczowego elementu rozwoju społecznego i ekonomicznego.
Odwiedź stronę Forum Kreatywności
O Stowarzyszeniu Kreatywna Polska
Stowarzyszenie Kreatywna Polska jest sojuszem osób, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw i ich zrzeszeń, przemysłów kreatywnych i innowacyjnych, które łączy kreowanie nowych, oryginalnych wartości. Jest to więc sojusz naukowców, twórców, artystów, wynalazców i inwestorów – ludzi tworzących własne projekty i wprowadzających je w życie. Kreatywna Polska to ruch, który nie jest związany z żadną partią, ale jest otwarty na wszelkiego rodzaju dyskusje z ruchami społecznymi, instytucjami państwowymi i siłami politycznymi. Kreatywna Polska jest gotowa być zapleczem eksperckim dla wszystkich think tanków i instytucji państwa otwartych na dialog.