Darmowe konsultacje psychologiczne dla dzieci i młodzieży w Poznaniu
Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego USWPS serdecznie zaprasza na darmowe konsultacje psychologiczne dla dzieci i młodzieży z Poznania i powiatu poznańskiego w ramach wsparcia otrzymanego od Stowarzyszenia 100 Kobiet Pomaga Poznań.
Start darmowych konsultacji
W ramach zorganizowanego przez stowarzyszenie w styczniu 2024 r. IV Wieczoru Charytatywnego pod hasłem „PrzywróćMY dzieciom uśmiech”, Środowiskowemu Centrum Zdrowia Psychicznego USWPS udało się pozyskać aż 95 tys. zł na pomoc psychologiczną dla młodych ludzi. Cały dochód z biletów/cegiełek oraz wylicytowanych podczas styczniowego wydarzenia przedmiotów przeznaczony został na wsparcie dwóch lokalnych organizacji, w tym właśnie ŚCZP.
W zakresie realizacji powyższego wsparcia Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego działające przy naszej uczelni może objąć kompleksową pomocą 47 młodych osób (do 18. roku życia) z trudnościami natury psychicznej i zaoferować im do 10 konsultacji z doświadczonymi psycholożkami i psychoterapeutkami.
Spotkania te mogą obejmować:
- szeroko rozumiane wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży (konsultacje diagnostyczne, diagnozę w kierunku spektrum autyzmu przy użyciu narzędzia ADOS-2, diagnozę w kierunku ADHD, spotkania psychoedukacyjne);
- konsultacje z rodzicami zmagającymi się z trudnościami wychowawczymi w systemie rodzinnym, spotkania psychoedukacyjne z rodzicami/opiekunami;
- konsultacje rodzinne.
Jest mi niezwykle miło zaprosić dzieci, młodzież i rodziców do wyjątkowego projektu „PrzywróćMY dzieciom uśmiech”, którego realizację rozpoczynamy w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego Uniwersytetu SWPS. Wszystko dzięki wyjątkowym kobietom o wielkich sercach ze Stowarzyszenia 100 Kobiet Pomaga Poznań, które podczas corocznie organizowanej aukcji charytatywnej postanowiły wesprzeć zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Dochód z licytacji niezwykłych prac, przedmiotów i usług został przekazany również dla naszej placówki. Jestem głęboko wzruszona i przepełniona wdzięcznością za ten cudowny gest i zaufanie do pracy naszych specjalistek – psycholożek i psychoterapeutek, które codziennie troszczą się o psychiczny dobrostan dzieci i młodzieży. Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji psychologicznych dedykowanych młodym mieszkańcom Poznania i powiatu poznańskiego.
Jak się zapisać?
Warunkiem przystąpienia do rekrutacji jest dokonanie zgłoszenia poprzez podpisanie:
- regulaminu projektu (równoznaczne z akceptacją jego warunków),
- wniosku o udzielenie pomocy psychologicznej (załącznik nr 1 do Regulaminu Projektu),
- kontraktu terapeutycznego dla rodzica (załącznik nr 2 do Regulaminu Projektu),
- zgody na udzielenie świadczeń medycznych (załącznik nr 3 do Regulaminu Projektu),
- klauzuli informacyjnej dotyczącej przetwarzania danych osobowych (załącznik nr 4 do Regulaminu Projektu),
- regulaminu świadczenia usług przez Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego USWPS.
Wszystkie dokumenty do pobrania można znaleźć na stronie Centrum. W przypadku osoby małoletniej dokumenty podpisuje rodzic lub opiekun prawny.
Następnie podpisane dokumenty w oryginale należy dostarczyć osobiście do siedziby Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego Uniwersytetu SWPS przy ul. Naramowickiej 47 lok. 104-105, 61-622 Poznań, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12.00–18.00.
O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
Uwaga! Pula konsultacji jest ograniczona, zachęcamy do zapisów!
Lokalni dobroczyńcy
Stowarzyszenie 100 Kobiet Pomaga działa w gminie Poznań od 2015 r. Członkinie stowarzyszenia pochodzą z różnych środowisk społecznych i zawodowych. Każda z nich ma świadomość, że działając w pojedynkę nie osiągnie takiego efektu, jaki może przynieść grupowe zaangażowanie. Stowarzyszeniu zależy na wspieraniu lokalnych organizacji dobroczynnych, które skupiają się na pomocy osobom chorym i cierpiącym, kobietom i dzieciom w trudnej sytuacji życiowej, ofiarom przemocy, rodzinom adopcyjnym oraz zwierzętom w potrzebie.
Założycielką i Prezesem Zarządu Stowarzyszenia 100 Kobiet Pomaga Poznań jest mec. Kamila Jakubowska-Banaszak, której Krajowa Rada Radców Prawnych w 2017 r. przyznała honorowy tytuł „Kryształowe Serce Radcy Prawnego 2017” w związku z prowadzoną przez nią działalnością dobroczynną.