Laureaci programu „Zakodowani” 2022
Znamy laureatów programu stypendialnego „Zakodowani”. Już od października trzech wyróżnionych kandydatów rozpocznie darmowe studia na kierunku informatyka. Uniwersytet SWPS co roku wspiera zdolnych i utalentowanych maturzystów, przyznając im stypendia pokrywające czesne za pierwszy rok nauki. Nagrodzeni mają możliwość przedłużenia stypendium na cały okres studiów. Laureatom serdecznie gratulujemy!
Wspieramy przyszłych informatyków
„Zakodowani” to konkurs, którego ideą jest wsparcie utalentowanych kandydatów na studia informatyczne. Biorąc w nim udział, możesz otrzymać stypendium pokrywające czesne za pierwszy rok nauki. Jeśli na wyższych latach utrzymasz odpowiednio wysoką średnią ocen, możesz uzyskać dofinansowanie na cały okres nauki.
Weź udział w programie
Możesz wziąć udział w konkursie, jeśli masz na koncie samodzielne, pozaszkolne działania związane z szeroko pojętą informatyką, np. stworzenie strony internetowej, bloga, aplikacji czy innego projektu z zakresu informatyki. Pamiętaj, że zaawansowanych umiejętności nauczymy cię na studiach. Teraz docenimy twoją kreatywność i zaangażowanie – nie wahaj się pokazać nam swoje projekty!
Poznaj warunki zgłoszenia, kryteria oceny i ważne terminy
„Zakodowani” – laureaci 2022
Oto lista laureatów tegorocznego programu stypendialnego „Zakodowani”:
- Jan Tlaga
- Robert Szymański
- Zuzanna Irena Piechowicz
Dlaczego informatyka na Uniwersytecie SWPS?
Wybierając informatykę na Uniwersytecie SWPS, otrzymasz znacznie więcej niż tylko naukę programowania czy projektowania aplikacji – zyskasz również umiejętność dostrzegania i rozwiązywania problemów za pomocą wiedzy i narzędzi informatycznych, z otwartością na zagadnienia społeczne i humanistyczne, które daje środowisko Uniwersytetu SWPS. Z doskonałej szansy na darmowe studia na naszej uczelni skorzystali laureaci programu „Zakodowani”.
Jan Tlaga stara się łączyć różne pasje – interesuje się informatyką, psychologią, sztuką i szachami. Zainspirowany obrazem Henriego Matisse'a stworzył w ramach konkursu aplikację przedstawiającą historię szachów w sztuce. Poszukuje nowych inspiracji i wyzwań, dlatego wybrał studia informatyczne na Uniwersytecie SWPS.
Robert Szymański najbardziej chciałby się rozwijać w takim obszarach, jak programowanie, analiza i modelowanie danych, a studia informatyczne dają świetne możliwości w tym zakresie. Uniwersytet SWPS postrzega jako miejsce, w którym informatyczne zainteresowania można poszerzać w kontekście nauk społecznych i projektów badawczo-rozwojowych.