
Wydział Psychologii
we Wrocławiu
Wydział Psychologii we Wrocławiu znajduje się w czołówce polskich ośrodków badawczych. Dwukrotnie otrzymał prestiżową kategorią A+, przyznawaną najwybitniejszym instytucjom naukowym w kraju. Wydział został także wybrany przez MNiSW do prestiżowego grona 25 jednostek w kraju, które otrzymały dotację projakościową w latach 2018–2020.

Dydaktyka
Kształcimy przyszłych psychologów klinicznych zajmujących się profilaktyką, diagnostyką i terapią zaburzeń psychicznych oraz psychologów biznesu specjalizujących się w rozwoju pracowników, zarządzaniu zasobami ludzkimi i zwiększaniu konkurencyjności organizacji.
Studia na najwyższym poziomie
Według rankingu szkół wyższych miesięcznika „Perspektywy” Uniwersytet SWPS jest jedną z dwóch najlepszych uczelni w Polsce prowadzących studia na kierunku psychologia.
Więcej informacji
Program naszych studiów jest dostosowany do wymagań Europejskiego Certyfikatu Psychologa EuroPsy, który w wielu krajach europejskich definiuje zawód psychologa i reguluje dostęp do jego wykonywania.
Wyróżniająca ocena PKA
O jakości naszych studiów psychologicznych świadczy wyróżniająca ocena Polskiej Komisji Akredytacyjnej, przyznana w 2016 r. Doceniono wysoki poziom kształcenia, kwalifikacje kadry naukowo-dydaktycznej oraz stopień zaawansowania badań naukowych pracowników wydziału.
Więcej informacji
Studia specjalizacyjne z zakresu psychologii klinicznej
Jesteśmy jedynym ośrodkiem w południowo-zachodniej Polsce, który posiada uprawnienia do prowadzenia specjalizacji w dziedzinie psychologii klinicznej dla magistrów psychologii (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie uzyskiwania tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia).
Więcej informacji
Kształcenie doktorantów
Osoby, które myślą o karierze naukowej, mogą skorzystać z oferty Szkoły Doktorskiej, gdzie dzięki współpracy z ekspertami z wydziału przygotują się do prowadzenia badań w zakresie najbardziej zaawansowanych i nowoczesnych dziedzin psychologii, takich jak: psychologia zdrowia, psychologia kliniczna, psychologia społeczna, psychologia ekonomiczna czy psychologia poznawcza.
Więcej informacji
Wybitni badacze i doświadczeni praktycy
Studenci współpracują z naukowcami oraz praktykami znanymi w kraju i za granicą, takimi jak: prof. Dariusz Doliński – autorytet w psychologii zachowań społecznych oraz psychologii emocji i motywacji, prof. Tomasz Zaleśkiewicz – specjalista w zakresie psychologii ekonomicznej, oraz prof. Ralf Schwarzer – jeden z najwybitniejszych psychologów zdrowia.
Studenci zdobywają również wiedzę pod okiem laureatów prestiżowego programu MISTRZ Fundacji na rzecz Nauki Polskiej – filozofa prof. Leszka Koczanowicza oraz psycholog zdrowia prof. Aleksandry Łuszczyńskiej, której badania cieszą się międzynarodowym uznaniem. Na wydziale pracują także doświadczeni praktycy, jak dr Karolina Zarychta-Zajączkowska, która posiada certyfikat terapeuty Oxford Cognitive Therapy Centre, oraz dr Izabela Pawłowska, która jest superwizorem w terapii behawioralno-poznawczej.
Raport z badań satysfakcji studentów i studentek
Zachęcamy do zapoznania się z raportem z badań satysfakcji studentów i studentek Wydziału Psychologii we Wrocławiu Uniwersytetu SWPS oraz ewaluacji zajęć przeprowadzonych w 2020 roku
Jakość kształcenia
Zapoznaj się z informacjami dotyczącynmi funkcjonowania Wewnętrznego Systemu Zarządzania Jakością Kształcenia (WSZJK)
Organizacje studenckie
Uczelnia
bez barier
Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić optymalne warunki do nauki osobom z niepełnosprawnościami.
Wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami
Oferujemy szereg programów stypendialnych, w tym stypendium specjalne dla osób z niepełnosprawnościami. Zapewniamy pomoc asystentów oraz możliwość wypożyczenia specjalistycznego sprzętu. Dla studentów, którzy mają trudności z adaptacją i odnalezieniem się w nowym środowisku, organizujemy bezpłatne konsultacje psychologiczne.
Zachęcamy do kontaktu z wydziałowym koordynatorem ds. zdrowia i osób z niepełnosprawnościami, który udzieli informacji nt. dostępnych form pomocy i wsparcia.
Karolina Wolska
tel. +48 721 006 356
e-mail: [email protected]
Studia
Specjalizujemy się w kształceniu psychologicznym. Przygotowujemy do pracy w psychologii klinicznej i zdrowia oraz psychologii biznesu, pracy i organizacji.
Zobacz kierunki i specjalności, jakie oferujemy:

Psychologia
niestacjonarnaStart rekrutacji: 20 kwietnia 2023 r.
Psychologia kliniczna
Start rekrutacji: 20 kwietnia 2023 r.
Społeczna psychologia organizacji
Start rekrutacji: 20 kwietnia 2023 r.

Psychologia
stacjonarna, niestacjonarnaStart rekrutacji: 20 kwietnia 2023 r.
Psychologia kliniczna
Start rekrutacji: 20 kwietnia 2023 r.
Społeczna psychologia organizacji
Start rekrutacji: 20 kwietnia 2023 r.

Psychologia
stacjonarna, niestacjonarnaStart rekrutacji: 20 kwietnia 2023 r.

Psychologia
niestacjonarnaStart rekrutacji: 6 kwietnia 2023 r.
Psychologia kliniczna
Start rekrutacji: 6 kwietnia 2023 r.
Społeczna psychologia organizacji
Start rekrutacji: 6 kwietnia 2023 r.

Psychology
studia w języku angielskim
stacjonarnaRekrutacja trwa!
Nauka i badania
Jesteśmy w elitarnym gronie najlepszych ośrodków w Polsce prowadzących badania w zakresie nauk humanistycznych i społecznych.
Najlepszy wydział nauk społecznych w Polsce
W ocenie parametrycznej przeprowadzonej przez MNiSW w 2010 r. otrzymaliśmy pierwszą kategorię z najwyższą liczbą punktów wśród wszystkich jednostek uczelni publicznych i niepublicznych oraz instytutów Polskiej Akademii Nauk prowadzących badania w zakresie nauk społecznych.
W kolejnych latach utrzymaliśmy pozycję, pokonując wiele wybitnych instytucji badawczych i znamienitych ośrodków uniwersyteckich. Według ocen parametrycznych MNiSW z 2013 i 2017 r jesteśmy najlepszym ośrodkiem w kraju prowadzącym badania w obszarze nauk społecznych – dwukrotnie przyznano nam prestiżową kategorią A+.
Więcej informacji
Specjalistyczne pracownie
Nasi studenci i naukowcy mają do dyspozycji nowoczesną salę fokusową i pracownię badań psychologicznych, a także bezpłatny dostęp do panelu SONA i systemu do badań Qualtrics. Część zajęć odbywa się w profesjonalnym laboratorium wyposażonym w zaawansowaną aparaturę do badań psychofizjologicznych (EEG, GSR, tDCS), okulograficznych (kilka okulografów) i behawioralnych (Cedrus Response Pad, akcelerometry).
Badania na najwyższym poziomie
Nasi naukowcy aktywnie pozyskują środki na prowadzenie badań. Analizują takie zagadnienia, jak: związki aktywności fizycznej i jakości życia, zachowania siedzące, posłuszeństwo wobec autorytetu, związki mentalności rynkowej z łamaniem standardów etycznych, zdolności numeryczne, zachowania kompensacyjne w sytuacji niewypełnienia planów czy związki potrzeby sensu i zaangażowania w pracę.
Baza projektów
Aktualności


Sprzeciwiamy się komunikacji, która wtórnie wiktymizuje – wspólne stanowisko Komitetu Psychologii PAN oraz naukowych towarzystw psychologicznych
Czytaj więcej
Uniwersytet SWPS wziął udział w kampanii promującej profilaktykę nowotworów u mężczyzn. Przeczytaj raport z badania
Czytaj więcej
Facebook a zdolność do samokontroli
Czytaj więcej
Prof. Agata Gąsiorowska w zarządzie stowarzyszenia SABE
Czytaj więcej
Poznaj naszych naukowców – Katarzyna Byrka
Czytaj więcej
„Jak nie popłynąć z pomocą i działać na fali?” – Spotkanie z Janiną Ochojską
Czytaj więcej
Stresujące wybory. Jak analizować informacje przed podjęciem decyzji?
Czytaj więcej
Mentalizacja – więcej niż empatia (webinar)
Czytaj więcej
Eksperci z Uniwersytetu SWPS wśród najczęściej cytowanych badaczy na świecie
Czytaj więcej
Uniwersytet SWPS numerem jeden w Polsce w kategorii Psychiatria/Psychologia w rankingu U.S. News
Czytaj więcej
Psychologia na Uniwersytecie SWPS wysoko w rankingu Times Higher Education
Czytaj więcej
Jubileusz prof. Czesława Nosala (seminarium otwarte)
Czytaj więcej
„Sound of Students 4” – koncert i karaoke
Czytaj więcej
Poznaj naszych naukowców – Daniel Boduszek
Czytaj więcejWładze
Wydziału

Dziekan Wydziału, przewodniczący Kolegium
trener uhonorowany Certificate of Appreciation NATO, specjalista w zakresie wpływu społecznego
Prodziekani i pełnomocnicy




Członkowie Kolegium Wydziału
Kolegium podejmuje decyzje we wszystkich najważniejszych sprawach dotyczących funkcjonowania wydziału. Ustala ogólne kierunki działalności jednostki, uchwala plany studiów, programy kształcenia oraz specjalności oferowane w ramach prowadzonych kierunków, opracowuje projekty doskonalenia procesu dydaktycznego. W skład kolegium wchodzą pracownicy i studenci wydziału.












Pracownicy
Wydziału
Pracownicy wydziału to wybitni naukowcy, których osiągnięcia naukowo-badawcze zostały docenione na forum międzynarodowym. Studenci mają z nimi bezpośredni kontakt – biorą udział w projektach badawczych swoich wykładowców, którzy chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem.
























Jednostki
Lista
Katedra Psychologii Ekonomicznej
Napisz do nasKatedra skupia ekspertów z obszarów: psychologii ekonomicznej, psychologii podejmowania decyzji finansowych, zachowań kosumenckich, psychologii marketingu i reklamy. Kierownikiem katedry jest prof. dr hab. Tomasz Zaleśkiewicz.

Katedra Psychologii Klinicznej i Zdrowia
Napisz do nasW katedrze pracują specjaliści z obszarów: psychoterapii, psychologii klinicznej, psychologii pozytywnej oraz psychologii zdrowia. Funkcję kierownika jednostki pełni dr hab. Karolina Zarycha-Zajączkowska, prof. Uniwersytetu SWPS.

Katedra Psychologii Społecznej
Napisz do nasKatedra zatrudnia specjalistów z obszaru różnych zastosowań psychologii społecznej. Kierownikiem jednostki jest prof. dr hab. Dariusz Doliński.

Pracownia Badań Psychologicznych
Napisz do nasPracownia Badań Psychologicznych służy studentom i pracownikom wydziału do przeprowadzania badań naukowych. Kierownikiem jednostki jest dr hab. Magdalena Król, prof. Uniwersytetu SWPS.

Zakład Metateoretycznych Zagadnień w Psychologii
Napisz do nasKierownikiem zakładu jest prof. dr hab. Maciej Dymkowski. W skład zespołu wchodzą psychologowie różnych specjalizacji.

Zakład Psychologii Poznawczej i Różnic Indywidualnych
Napisz do nasZespół tworzą specjaliści z obszarów psychologii procesów poznawczych oraz psychologii różnic indywidualnych. Funkcję kierownika jednostki pełni dr Magdalena Król.

Komisje
wydziałowe
Członkowie Komisji ds. jakości kształcenia





Członkowie Komisji ds. badań




Członkowie Komisji ds. etyki

